Koszyk
Sendlerowa

Sendlerowa

W ukryciu
Wydawnictwo: CZARNE
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 1
ISBN: 9788380495678
Liczba stron: 480
Oprawa: Twarda
Wymiary: A5
Wersja drukowana Wersja drukowana
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,89 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Paczkomaty InPost od 8,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 9,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Nasza cena:
29,57 zł
Rabat 40,75% zyskujesz 20,33 zł
Status:   1 - 2 dni

Opis produktu


W 2001 roku przyjechała do Polski grupa amerykańskich uczennic, które napisały sztukę o Polce ratującej w czasie wojny żydowskie dzieci. Z dnia na dzień po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu.

Do zorganizowania pomocy potrzebny był sprawnie działający system, pieniądze i siatka zaangażowanych osób, gotowych zaryzykować życie. Jak wspominał profesor Bartoszewski, „łatwiej było znaleźć mieszkanie do przechowania skrzyni broni niż dla jednego Żyda”. 

Irena Sendlerowa, kobieta, która niewątpliwie robiła rzeczy wielkie, zasługujące na podziw, i to w najtrudniejszych czasach, wyłania się w tej książce powoli spośród grona ludzi, których złączył wspólny los – ratujących i ratowanych. Tych, którzy udzielali schronienia, i tych, którzy schronienia szukali. 

 

To opowieść o niezwykłych Polkach i uratowanych przez nie setkach dzieci. 

„Wyjątkowa, mądra, ważna książka – napisana z ogromnym szacunkiem dla prawdy historycznej i z wielką wyrozumiałością dla ludzi.” Barbara Engelking 

„Anna Bikont opowiedziała kilkanaście skrupulatnie udokumentowanych historii osób, głównie kobiet, dla których od lata 1942 roku do końca okupacji nie było sprawy ważniejszej niż to, aby przed nieuchronną śmiercią ocalić choćby garstkę – kilkaset? kilka tysięcy? – dzieci z warszawskiego getta. W tym gronie Sprawiedliwych, co dzień narażających życie swoje i swoich bliskich, energią i talentem organizacyjnym wyróżniła się Irena Sendlerowa, i to z jej imieniem zrosła się nasza wiara w człowieka, w ludzką prawość i zdolność do poświęcenia. 
Wszelako w tych opowieściach jest jeszcze drugi plan, zwykle bezimienny, ale nie mniej przez to wiarygodny. To relacje o ludziach, którzy robili wszystko, aby zniszczyć to dzieło poświęcenia i aby dzieci, ich polskich opiekunów i ich kryjówki zdradzić gestapowcom czy niemieckim żandarmom, wydać na śmierć za pieniądze, ze strachu albo z czystej, bezinteresownej nienawiści, a nawet dla zabawy. Oni to zasiali w nas i utrwalili pogardę dla człowieka, przekonanie o ludzkiej zdolności do czynów okrutnych i podłych.” Jerzy Jedlicki

 

Polecamy także


Niepodległa!
Nowak Andrzej
Cena katalogowa: 82,95 zł
Nasza cena: 51,09 zł
Status:  Od ręki

Rosja jako Kozioł Ofiarny
Cena katalogowa: 48,00 zł
Nasza cena: 30,00 zł
Status:  1 - 2 dni

Bezpieczne perspektywy Samoa i Niue Studia socjopolitologiczne
Cena katalogowa: 33,60 zł
Nasza cena: 27,90 zł
Status:
29.03.2018r.

Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939 Tom 135 Umundurowanie Marynarki Wojennej
Cena katalogowa: 14,99 zł
Nasza cena: 9,52 zł
Status:  1 - 2 dni

Hełmy Azji Południowo-Zachodniej pomiędzy VI-VIII w.n.e.
Cena katalogowa: 39,00 zł
Nasza cena: 27,41 zł
Status:  1 - 2 dni

Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego a Żołnierze Wyklęci
Cena katalogowa: 59,00 zł
Nasza cena: 38,07 zł
Status:  Od ręki