Koszyk

Rosyjska ruletka

Rosyjska ruletka
Producent: ZYSK I S-KA
EAN: 9788375064193
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2010
Wydanie: 1
Liczba stron: 656
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Nasza cena:
29,36 zł
Rabat 26,41% zyskujesz 10,54 zł
produkt niedostępny
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,89 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 8,89 zł
Paczkomaty InPost od 9,89 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,89 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,89 zł

Opis produktu


Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć: (?) kto przyznał sobie prawo do interpretowania pojęcia bezpieczeństwa państwa, gdzie odbyła się zasadnicza zdrada państwa, jakie są procedury w wywiadzie, kto ich przestrzegał, a kto je bezpardonowo łamał, kogo cechuje buta i czy rzeczywiście nigdy nie było ?Olina? ? znajdą to wszystko Państwo w tej książce.

W Rosyjskiej ruletce czytelnik spotyka się zarówno z nieprawdopodobną odwagą życia głównego bohatera, jak i odwagą w jego opowiedzeniu i ocenie. To sprawia, że książka ta wraz z pierwszym tomem wspomnień ? Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski ? z pewnością zdobędzie rzesze czytelników i wyznaczy nowe standardy i perspektywy w pisaniu o działalności służb wywiadowczych. (Od wydawcy)

(?) Praca oficera wywiadu to gra w zabójczą rosyjską ruletkę. Jeden werbunek na sto trafiony. Setki informacji, jedna cenna. Wiele tropów, a tylko jeden z nich może prowadzić do celu. Ryzykujemy, podejmując każdą, nawet z pozoru najzwyklejszą misję. Bo nigdy nie wiadomo, co czeka nas, gdy informację już zdobędziemy. Nigdy nie wiemy, czyją twarz zobaczymy na końcu drogi. Ale na tym polega wywiad. Nasza służba. (Marian Zacharski)

"Rezygnacja pokazuje szlachetny charakter. Jego pełne elegancji oświadczenie o ustąpieniu przypomina mi o sprawach, o których od czasu do czasu mi opowiadał - to deklaracja kogoś, kto naprawdę był zainteresowany służeniem swojemu krajowi, a także robieniem wszystkiego, co w jego ocenie było słuszne, by ten cel osiągnąć. Znałem amerykańskich patriotów, takich jak Jack i Bobby Kennedy, ale to (oświadczenie Zacharskiego) pozwoliło mi spojrzeć na patriotyzm w zupełnie nowy sposób. Nie zważając na stanowisko rządu USA w tej sprawie, uważam, że to był to akt patriotyzmu wart najwyższego szacunku".
Edward Stadum, amerykański adwokat Mariana Zacharskiego

Marian Zacharski, ur. w 1951 r. w Gdyni, ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1975 r. wyjechał do USA jako przedstawiciel polsko-amerykańskiej firmy eksportującej maszyny. W 1977 r. nawiązał kontakt z Williamem Bellem, zajmującym się projektowaniem radarów na potrzeby wojska. Do 1981 r. Zacharski zdołał kupić za pieniądze polskiego wywiadu najbardziej poufne informacje dotyczące m.in. budowy systemów radarowych, rakiet oraz samolotów, co miało wielkie znaczenie w zachowaniu równowagi w zimnowojennym wyścigu zbrojeń. W czerwcu 1981 r. został aresztowany przez FBI pod zarzutem konspiracji szpiegowskiej wymierzonej przeciwko Stanom Zjednoczonym, a następnie skazany przez sąd w Los Angeles na karę dożywocia. Dzięki aktowi łaski prezydenta Reagana w czerwcu 1985 r., na moście Glienicke w Berlinie, wraz z trzema innymi szpiegami wschodnioeuropejskimi, został wymieniony na dwudziestu pięciu więźniów zza żelaznej kurtyny. Od 1990 r. pracował dla Urzędu Ochrony Państwa. W 1995 roku uczestniczył w akcji mającej na celu zwerbowanie rosyjskiego agenta Władimira Ałganowa, który miał posiadać informacje o współpracy ówczesnego premiera Józefa Oleksego z KGB. Awansowany na stopień generała przez prezydenta Wałęsę. Wkrótce potem wyjechał z kraju.

Polecamy także


Kuchnia Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty
Cena katalogowa: 59,90 zł
Nasza cena: 41,33 zł
Status:  Od ręki

Sen Kolumba
Popczyński Marcin
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 27,80 zł
Status:  Od ręki

Analfabet III RP
Gociek Piotr
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 27,40 zł
Status:  Od ręki

Wołyń siła traumy
BONIECKA MARIA FREDRO-
Cena katalogowa: 44,99 zł
Nasza cena: 28,01 zł
Status:  Od ręki

Bezpieczeństwo – powinność czy gwarancja? t. 2, stany nadzwyczajne a szczególne zagrożenia państwa
Cena katalogowa: 25,00 zł
Nasza cena: 24,40 zł
Status:  Od ręki

Łączniczki
Krajewski Wiktor
Cena katalogowa: 14,99 zł
Nasza cena: 10,33 zł
Status:  Od ręki

Marilyn na Manhattanie
Winder Elizabeth
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 29,70 zł
Status:  Od ręki

Wybór pism Tom 1
Roman Dmowski
Cena katalogowa: 59,90 zł
Nasza cena: 39,61 zł
Status:  Od ręki

Zmierzch demokracji liberalnej?
Cena katalogowa: 69,00 zł
Nasza cena: 62,02 zł
Status:  Od ręki

Roman dmowski wybór pism tom 2
Cena katalogowa: 59,90 zł
Nasza cena: 39,63 zł
Status:  Od ręki

Witamy w zatrutym kielichu
GALBRAITH JAMES K.
Cena katalogowa: 59,00 zł
Nasza cena: 46,09 zł
Status:  Od ręki

Kaleidoscope of poland
Swan Oscar E.
Cena katalogowa: 89,00 zł
Nasza cena: 62,26 zł
Status:  Od ręki