Koszyk

Prawo upadłościowe. Komentarz

Prawo upadłościowe. Komentarz
Redakcja naukowa: Witosz Aleksander Jerzy
Producent: Wolters Kluwer Polska
EAN: 9788381074209
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 1
Liczba stron: 1440
Oprawa: Twarda
Wymiary: B5
Nasza cena:
237,64 zł
Rabat 17,77% zyskujesz 51,36 zł
produkt niedostępny
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł

Opis produktu


PRAWO UPADŁOŚCIOWE WITOSZ 2017 KOMENTARZ WOLTERS

Prezentowana publikacja jest kontynuacją doskonale ocenianego komentarza do prawa upadłościowego i naprawczego pod redakcją prof. Antoniego Witosza. Nowa edycja skupia się na konsekwencjach przywrócenia prawu upadłościowemu jego podstawowej funkcji likwidacyjnej. Autorzy - specjaliści z różnych dziedzin prawa (w tym sędziowie i doradcy restrukturyzacyjni) oraz rachunkowości - analizują dotychczasowy dorobek piśmiennictwa i orzecznictwa w celu maksymalnego wykorzystania zdobytych doświadczeń do właściwej wykładni znowelizowanych przepisów ustawy - Prawo upadłościowe.

Czytelnicy odnajdą w opracowaniu praktyczne informacje dotyczące między innymi:

  • przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości (w tym upadłości konsumenckiej) oraz skutków jej ogłoszenia dla osoby dłużnika i jego majątku,
  • skutków postępowania upadłościowego dla kontraktów i wierzytelności, zwłaszcza w zakresie ochrony i zaspokajania interesów wierzyciela,
  • obowiązków członków zarządów spółek kapitałowych, prokurentów, wspólników zarządzających spółkami osobowymi i innych organów zarządczych związanych z niewypłacalnością przedsiębiorstwa i odpowiedzialności obciążającej ich z tego tytułu.

Adresaci:
Książka jest skierowana do prawników praktyków - sędziów, adwokatów, radców prawnych, a także do doradców restrukturyzacyjnych oraz dłużników i wierzycieli będących stronami postępowania upadłościowego.

 

 

INFORMACJE O AUTORACH (REDAKTORACH)

Halina Buk - profesor doktor habilitowana nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik Katedry Rachunkowości Międzynarodowej Wydziału Finansów i Ubezpieczeń; posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu fi nansami przedsiębiorstw, ma certyfi kat dyplomowanego księgowego.

Dariusz Chrapoński - doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach orzekający w sprawach gospodarczych; wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie; autor publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa upadłościowego.

Witold Gewald - radca prawny, posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego, specjalista z zakresu prawa gospodarczego, wieloletni praktyk w tych dziedzinach, pełniący funkcje nadzorcy sądowego i syndyka masy upadłości w licznych postępowaniach upadłościowych.

Wojciech Klyta - doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego; autor prac naukowych poświęconych zagadnieniom prawa prywatnego międzynarodowego z uwzględnieniem międzynarodowego prawa spółek i międzynarodowego prawa upadłościowego; radca prawny.

Anetta Malmuk-Cieplak - sędzia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach w Wydziale VI Gospodarczym, w latach 2009-2014 sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych; autorka wielu publikacji z zakresu prawa gospodarczego, współpracująca z Katedrą Postępowania Cywilnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Andrzej Torbus - profesor nadzwyczajny w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; autor licznych publikacji z zakresu postępowania cywilnego, w tym postępowania upadłościowego, egzekucyjnego i międzynarodowego postępowania cywilnego; radca prawny, mediator.

Aleksander J. Witosz - doktor habilitowany nauk prawnych; profesor nadzwyczajny, kierownik Katedry Prawa i Ubezpieczeń na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; radca prawny; autor publikacji z zakresu prawa spółek, prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego.


Polecamy także


Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz
Cena katalogowa: 249,00 zł
Nasza cena: 224,70 zł
Status:  24h

Prawo własności przemysłowej
Cena katalogowa: 19,90 zł
Nasza cena: 17,59 zł
Status:  24h

Naczelna Izba Gospodarcza
Cena katalogowa: 49,00 zł
Nasza cena: 43,02 zł
Status:  24h

Regulamin Arbitrażowy UNICITRAL. Komentarz
Cena katalogowa: 349,00 zł
Nasza cena: 330,08 zł
Status:  24h

Skutki prawne udzielenia absolutorium dla członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Cena katalogowa: 149,00 zł
Nasza cena: 133,46 zł
Status:  24h

Postępowanie wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczka alimentacyjna. Komentarz
Cena katalogowa: 59,00 zł
Nasza cena: 57,37 zł
Status:  24h

Aktualne problemy prawne w psychologii i medycynie
Cena katalogowa: 129,00 zł
Nasza cena: 122,01 zł
Status:  24h

Prawo handlowe i gospodarcze II Rzeczypospolitej
Cena katalogowa: 99,00 zł
Nasza cena: 83,43 zł
Status:  24h

Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków
Cena katalogowa: 199,00 zł
Nasza cena: 167,34 zł
Status:  24h

Prawo rodzinne i spadkowe
Łukasiewicz Jakub M.
Cena katalogowa: 47,60 zł
Nasza cena: 40,25 zł
Status:  24h

Postępowanie nieprocesowe w sprawach zakazu prowadzenia działalności gospodarczej
Cena katalogowa: 45,00 zł
Nasza cena: 45,00 zł
Status:  24h

SPP. Tom 8. Prawo zobowiązań – część szczegółowa. System Prawa Prywatnego
Cena katalogowa: 299,00 zł
Nasza cena: 242,37 zł
Status:  24h