Koszyk

Medycyna stylu życia

Medycyna stylu życia
Producent: PZWL
EAN: 9788320055139
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2018
Wydanie: 1
Liczba stron: 502
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Nasza cena:
119,84 zł
Rabat 19,57% zyskujesz 29,16 zł
Status:   Od ręki
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,89 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 8,89 zł
Paczkomaty InPost od 9,89 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,89 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,89 zł

Opis produktu


Pierwsza w Polsce publikacja na temat medycyny stylu życia napisana na podstawie najnowszych badań EBM. Zawiera rzetelne informacje na temat zdrowego stylu życia i skutecznego zalecania go pacjentom. Pokazuje jego wpływ na terapię i prewencję chorób cywilizacyjnych, co w wielu przypadkach jest skuteczniejsze niż leczenie farmakologiczne. Książka podzielona została na części, które obejmują wszystkie filary zdrowia. Skierowana jest zarówno do lekarzy, specjalistów zdrowia publicznego, dietetyków, fizjoterapeutów, jak i fanów zdrowego stylu życia.

W naszym kraju stopniowo rozpowszechnia się przekonanie, że styl życia jest główną determinantą stanu zdrowia. Dlatego z wielką ciekawością przeczytałem monografię zatytułowaną „Medycyna stylu życia”, która poświęcona jest różnym aspektom wpływu stylu życia na zdrowie człowieka. Oddawana do rąk czytelników książka to efekt udanej inicjatywy łączenia wiedzy i doświadczeń specjalistów różnych dziedzin, którzy szczegółowo, ale przystępnie i w sposób wyważony omówili niekiedy trudne zagadnienia. Największą wartością podręcznika jest interdyscyplinarne spojrzenie na związek stylu życia ze zdrowiem człowieka. Cieszy, że tekst poszczególnych rozdziałów oparty jest o fakty naukowe, a nie jedynie o przekonania, bądź niezweryfikowane poglądy. Jednocześnie to praktyczny i wiarygodny przewodnik po zdrowym stylu życia. Książka napisana jest pięknym językiem, czyta się ją z przyjemnością. I jeszcze jedna zaleta prezentowanej monografii: zwraca uwagę przejrzysty układ książki, który ułatwia czytelnikowi przyswojenie zawartej w niej wiedzy. Jestem przekonany, że czytelnikami będą nie tylko osoby zawodowo związane z medycyną. Można wyrazić przekonanie, że monografia przybliży Czytelnikowi - nie zawsze w pełni dostrzegane - znaczenie prozdrowotnego stylu życia. Z przyjemnością polecam lekturę książki, tym bardziej, że to pierwsza taka publikacja w naszym kraju.
prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, Instytut Kardiologii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie
Dzisiaj medycyna zbyt często przegrywa walkę z chorobami cywilizacyjnymi. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, choroby nowotworowe i depresja, to jednostki chorobowe, które dominują w gabinetach polskich lekarzy. Jednocześnie choroby sercowo-naczyniowe i nowotworowe stanowią ponad ¾ przyczyn zgonów w krajach pierwszego świata. Pomimo dynamicznego rozwoju farmakoterapii i inwazyjnych metod leczenia wciąż nie udaje się opanować rosnącej liczby nowych zachorowań. Z pewnością wpływ na to mają zmiany demograficzne i szybkie starzenie się naszych społeczeństw. Ale główna przyczyna leży w stylu życia „nowoczesnego” człowieka. Brak aktywności, złe, niepełnowartościowe pożywienie, stres, palenie tytoniu to czynniki ryzyka, które stanowią wspólny mianownik dla chorób cywilizacyjnych. Tymczasem media zalewają odbiorców szerokim strumieniem „sposobów na zdrowie”. Należy jednak podkreślić, że wiele z tych informacji nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych, a część ma działanie wręcz szkodliwe. Dlatego bardzo potrzebna jest w naszym kraju promocja wiedzy na temat profilaktyki i niefarmakologicznego leczenia chorób niezakaźnych oparta na rzetelnych faktach. Monografia Medycyna Stylu Życia pod redakcją dra Daniela Śliża oraz profesora Artura Mamcarza stanowi bardzo cenną rekapitulację wiedzy opartej o solidne fundamenty naukowe. Warto bowiem pamiętać, iż medycyna behawioralna stanowi fundament leczenia wielu chorób cywilizacyjnych, a interwencje z zakresu medycyny stylu życia mają bardzo wysoką skuteczność zarówno w leczeniu, jak i prewencji chorób niezakaźnych. Skuteczność tych interwencji w wielu przypadkach, nie tylko nie ustępuje, lecz także przewyższa leczenie farmakologiczne. Książka zawiera aktualne informacje na temat metod żywienia, projektowania prawidłowej diety, a także skutecznych metod jej zalecania. W oparciu o rzetelną analizę obowiązujących wytycznych, a także aktualne doniesienia naukowe autorzy rozprawiają się z popularnymi mitami i dają wskazówki jak prawidłowo projektować model żywienia. [fragment]
dr hab. med. Tomasz Zdrojewski, prof. nadzw. , Komitet Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk

25,87 zł Rabat 35.17%
66,29 zł Rabat 44.71%
29,25 zł Rabat 41.39%
29,86 zł Rabat 40.17%
23,74 zł Rabat 40.49%
6,98 zł Rabat 40.36%
24,70 zł Rabat 38.24%
30,89 zł Rabat 34.62%
24,40 zł Rabat 32.22%
16,22 zł Rabat 35.1%
17,17 zł Rabat 42.56%
20,48 zł Rabat 34.98%

Polecamy także


Miłość i inne deliria
Cena katalogowa: 37,00 zł
Nasza cena: 22,41 zł
Status:  Od ręki

Męska sprawa
Jędrzejak Bartek
Cena katalogowa: 49,90 zł
Nasza cena: 26,27 zł
Status:  Od ręki

Pilates na co dzień
Stephens Mina
Cena katalogowa: 24,90 zł
Nasza cena: 15,18 zł
Status:  Od ręki

Słoneczne zioła na chrypki, grypki, przeziębienia
Cena katalogowa: 16,80 zł
Nasza cena: 10,87 zł
Status:  Od ręki

Samo Sedno Aktywny senior
Cena katalogowa: 29,90 zł
Nasza cena: 19,25 zł
Status:  Od ręki

Zioła w leczeniu dolegliwości i chorób układu moczowo-płciowego
Cena katalogowa: 25,20 zł
Nasza cena: 17,41 zł
Status:  Od ręki

Bez nadciśnienia
Korżawska Stefania
Cena katalogowa: 8,40 zł
Nasza cena: 5,50 zł
Status:  Od ręki

Na ostro i pod włos
JANTA RAFAŁ
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 26,58 zł
Status:  Od ręki

Stworzona, by pragnąć
TerKeurst Lysa
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 22,56 zł
Status:  Od ręki

Zdrowie i zachowania zdrowotne kobiet
Cena katalogowa: 28,00 zł
Nasza cena: 27,74 zł
Status:  Od ręki

Polowanie na El Chapo
Hogan Andrew
Cena katalogowa: 38,99 zł
Nasza cena: 25,69 zł
Status:  Od ręki

Krótka historia pijaństwa
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 24,65 zł
Status:  Od ręki