Koszyk

Mechanizmy kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

Czynnik ludzki i organizacyjny
Mechanizmy kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.
Producent: CeDeWu
EAN: 9788381023917
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 200
Oprawa: Miękka
Nasza cena:
72,61 zł
Rabat 19,32% zyskujesz 17,39 zł
Status:   24h
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,89 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł

Opis produktu


„Przedstawiona do recenzji książka stanowi spójne dzieło (...). Praca ta wypełnia według autorów lukę wiedzy w zakresie miejsca i roli kultury bezpieczeństwa oraz czynnika ludzkiego i organizacyjnego w procesach doskonalenia systemów zarządzania bezpieczeństwem w transporcie kolejowym i trudno się w tym miejscu nie zgodzić z autorami. Monografia ta powinna pomóc menadżerom w podwyższaniu jakości zarządzania przedsiębiorstwami kolejowymi. Może też stanowić lekturę rozszerzającą wiedzę studentów uczelni technicznych i ekonomicznych kształcących się na kierunkach kolejowych. (...) W przedstawionej do oceny pracy można dostrzec warsztat doświadczalny, oryginalny i twórczy, ale również teoretyczny, odtwórczy. Przygotowane opracowanie, dzięki nagromadzeniu materiału badawczego i źródłowego, umożliwia samodzielne studia w zakresie omawianych zagadnień. (...) Najważniejszym zagadnieniem jest przedstawienie autorskiego modelu kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym oraz autorskiego modelu pomiaru kultury bezpieczeństwa. (...) Konkludując, należy uznać, że przedstawiony do oceny materiał w postaci monografii jest ciekawy i może stanowić wskazówkę do dalszych prac naukowo-badawczych".
dr hab. inż. Jakub Młyńczak, prof. PŚ, Katedra Transportu Kolejowego, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, Politechniki Śląskiej


„Bezpieczeństwo polskiego transportu kolejowego jest wartością nadrzędną - kluczowym warunkiem zrównoważonego rozwoju branży kolejowej. Nie ma mowy o bezpieczeństwie bez świadomości kultury bezpieczeństwa w każdej organizacji, a w konsekwencji - w całym systemie kolejowym. Co istotne, kultura bezpieczeństwa wraz z wejściem w życie przepisów IV Pakietu Kolejowego staje się też wymogiem prawnym stawianym przedsiębiorstwom kolejowym. Filarem kultury bezpieczeństwa jest m.in. proaktywne podejście do kwestii bezpieczeństwa. Takie podejście opiera się na właściwie stosowanym procesie zarządzania ryzykiem, w tym wykorzystywaniu wiedzy i kompetencji do identyfikowania zagrożeń i wdrażaniu adekwatnych środków kontroli ryzyka. W tym aspekcie tak istotny staje się wpływ czynnika ludzkiego i organizacyjnego w budowaniu znaczenia kultury bezpieczeństwa. O konieczności podjęcia pogłębionej analizy wpływu czynnika ludzkiego na bezpieczeństwo transportu kolejowego świadczy znaczący udział wpływu działań i zachowań ludzkich na wypadkowość tej gałęzi transportu. Monografia „Mechanizmy kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Czynnik ludzki i organizacyjny" autorstwa prof. nadzw. dr. hab. inż. Adama Jabłońskiego oraz prof. nadzw. dr. hab. inż. Marka Jabłońskiego nie tylko dostarcza czytelnikowi podstaw teoretycznych niezbędnych do kształtowania dojrzałej kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach kolejowych, ale też wyposaża go w praktyczne narzędzia i mechanizmy służące wdrożeniu podstawowych wartości składających się na współcześnie rozumianą kulturę bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.
Niniejsza publikacja wpisuje się w rozwijaną przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego od 2016 r. koncepcję kultury bezpieczeństwa określoną w Deklaracji w sprawie rozwoju bezpieczeństwa w transporcie kolejowym".
dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

Polecamy także


Brytyjskie krążowniki liniowe 1914-1918
Cena katalogowa: 28,42 zł
Nasza cena: 23,75 zł
Status:  24h

Włoskie krążowniki II wojny światowej
Cena katalogowa: 28,42 zł
Nasza cena: 23,75 zł
Status:  24h

Echa dawnej Warszawy Z dziejów komunikacji
Cena katalogowa: 49,00 zł
Nasza cena: 43,78 zł
Status:  24h

Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Sęp
Cena katalogowa: 28,41 zł
Nasza cena: 25,49 zł
Status:  24h

Historia wojen morskich
Witold Hubert
Cena katalogowa: 44,66 zł
Nasza cena: 37,38 zł
Status:  24h

Opel Corsa i Meriva
Etzold Hans-Rudiger
Cena katalogowa: 69,00 zł
Nasza cena: 59,51 zł
Status:  24h

Polskie flotylle rzeczne 1918-1939
Cena katalogowa: 129,92 zł
Nasza cena: 108,80 zł
Status:  24h

Komar i kameleon
Rapiński Piotr
Cena katalogowa: 48,71 zł
Nasza cena: 40,70 zł
Status:  24h

Nad krwawiącymi liśćmi klonu
Śliżewski Grzegorz
Cena katalogowa: 52,77 zł
Nasza cena: 45,36 zł
Status:  24h

Zabytkowe dworce w Polsce
Cena katalogowa: 25,62 zł
Nasza cena: 21,25 zł
Status:  24h

Zarządzanie łańcuchami dostaw
Cena katalogowa: 54,90 zł
Nasza cena: 52,76 zł
Status:  24h

Komunikacja Ilustrowana Encyklopedia
Cena katalogowa: 8,37 zł
Nasza cena: 7,00 zł
Status:  24h