Koszyk
Macierewicz i jego tajemnice

Macierewicz i jego tajemnice

Wydawnictwo: Arbitror
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 1
ISBN: 9788394833107
Liczba stron: 216
Oprawa: Miękka
Wymiary: B5
Wersja drukowana Wersja drukowana
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,49 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 8,99 zł
Paczkomaty InPost od 8,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 9,99 zł
Nasza cena:
24,53 zł
Rabat 38,53% zyskujesz 15,37 zł
Status:   Od ręki

Opis produktu


„Macierewicz i jego tajemnice" to niewątpliwie numer 1 wybieranych przez czytelników publikacji ostatnich tygodni! 

Autor książki Tomasz Piątek przez półtora roku prowadził śledztwo dziennikarskie w sprawie Antoniego Macierewicza. Niektóre informacje publikował na bieżąco na łamach "Gazety Wyborczej", w publikacji natomiast ujawnia nowe i nieznane fakty dotyczące działań ministra. 

Publikacja zawiera fakty (udokumentowane i dokładnie opisane) na temat bliskich powiązań obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza z gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Simon Mogilewicz wg informacji, które możemy wyczytać w internecie to ukraiński przedsiębiorca i gangster. Zajmował się przemytem, stręczycielstwem i hazardem. Oskarżany o handel bronią, narkotykami, uranem i zlecenie kilku zabójstw. Związany jest z mafią sołncewską jak również z samym Władimirem Putinem. 

Autor o książce:

* Moja książka to opis układu, jaki istnieje między Antonim Macierewiczem i jego bliskimi współpracownikami a ludźmi związanymi z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami - mówił Piątek. - Istnieje wiele bardzo istotnych powiązań między Antonim Macierewiczem a wielkim rosyjskim gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem, który blisko współpracuje z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Te powiązania dotyczą osoby Jacka Kotasa, zwanego „rosyjskim łącznikiem Macierewicza", byłego senatora, obecnie lobbysty, Amerykanina Alfonsa D'Amato, dotyczą też Roberta Luśni, byłego płatnego konfidenta SB, który przez co najmniej 30 lat był ścisłym współpracownikiem politycznym i biznesowym Macierewicza, m.in. przekazywał jego firmie pieniądze - wyliczał Piątek.

* Nie mam wątpliwości, że liczne i wieloletnie powiązania z ludźmi Putina, jakie ma Macierewicz, nie mogą być przypadkiem. Opowiedzieliśmy tylko o jednej konstelacji, a przecież są i inne. Niektórzy znajomi Macierewicza z czasów konspiracji uważają, że został uwikłany: Rosjanie przyszli do niego jako Amerykanie i dał im się zwieść. Mogło tak być w przypadku Alfonse'a D'Amato, byłego amerykańskiego senatora, obecnie lobbysty koncernów amerykańskich robiących kosmiczne biznesy z Kremlem. I to dosłownie kosmiczne - bo kupują od firm związanych z Kremlem tytan dla przemysłu lotniczego i silniki rakietowe, wykorzystywane w amerykańskich satelitach szpiegowskich. Kampanie wyborcze D'Amato finansowała mafia sycylijska z Nowego Jorku, powiązana z ludźmi poszukiwanego przez służby USA i współpracującego z Putinem groźnego mafiozo - Siemiona Mogilewicza. W Polsce o D'Amato zrobiło się głośno, gdy szef MON zerwał kontrakt na francuskie śmigłowce Caracal i chciał kupić Black Hawk, produkowane przez koncern Lockheed Martin, dla którego pracuje... firma lobbingowa pana D'Amato! Minister spotkał się z nim - z lobbystą tego koncernu - na osiem dni przed ogłoszeniem swej decyzji. W każdym normalnym kraju powinien być za to zdymisjonowany.

Polecamy także


Światu nie mamy czego zazdrościć
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 27,86 zł
Status:  Od ręki

The Girl Who Escaped ISIS
HOFFMANN ANDREA
Cena katalogowa: 41,00 zł
Nasza cena: 29,28 zł
Status:  1 - 2 dni

Ze sztambucha emigranta
Pietkun Paweł
Cena katalogowa: 21,00 zł
Nasza cena: 14,03 zł
Status:  1 - 2 dni

Donald Trump. Jak on to zrobił?
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 38,12 zł
Status:  Od ręki

Dzienniki Kołymskie
Hugo-Bader Jacek
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 24,65 zł
Status:  1 - 2 dni

Na drodze bez powrotu
Sandy Allan
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 29,53 zł
Status:  1 - 2 dni