Koszyk

Czerwona księga

Das Rote Buch
Czerwona księga
Producent: Vis-a-vis / Etiuda
EAN: 9788379982332
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 704
Oprawa: Twarda
Nasza cena:
96,71 zł
Rabat 25,55% zyskujesz 33,19 zł
produkt niedostępny
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 9,89 zł
Paczkomaty InPost od 11,89 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 15,89 zł

Opis produktu


Czerwona Księga, wydana po raz pierwszy na świecie, wiele lat po powstaniu i przyjęta z uznaniem w roku 2009, obejmuje rdzeń późniejszych prac Carla G. Junga. Tutaj rozwinął on swe główne teorie archetypów, nieświadomości zbiorowej i procesu indywidualizacji, które miały przekształcić psychoterapię z leczenia chorych w środek wyższego rozwoju osobowości.

Dzieło jednego z prawdziwych wizjonerów współczesnej historii, Czerwona Księga, stanowi osobliwą pracę, wymykającą się klasyfikacji. Jako badanie tego, co to znaczy być człowiekiem, wykracza poza historię psychoanalizy i podkreśla pozycję Junga wśród rewolucyjnych myślicieli, takich jak Marks, Orwell i oczywiście Freud.

Najbardziej znacząca nieopublikowana praca w historii psychologii! Kiedy Carl Gustav Jung podjął szerokie badanie samego siebie, które nazwał „konfrontacją z nieświadomością”, jego sercem była Czerwona Księga, wielki tom, który stworzył w latach 1914 – 1930. Rozwinął w tym dziele swe główne teorie – archetypów, nieświadomości zbiorowej i procesu indywidualizacji – które przekształciły psychoterapię z praktyki zajmującej się leczeniem chorych w środek wyższego rozwoju osobowości.

Faktycznie lektura Czerwonej Księgi jest jak zwiedzanie nieznanego miejsca kultu. Aby zrozumieć tekst Junga – poznać i posłuchać tworów jego nieświadomości – trzeba samotności, ciszy, skupionego wysiłku. Jung odkrywa na nowo swoją duszę, wyobcowaną, podczas gdy „służył duchowi czasu”. Podejmuje szereg przygód i poznaje między innymi Eliasza, Salome, węża i Diabła. Praktykując „aktywną wyobraźnię”, Jung wywołuje postacie, z którymi się kontaktował i rozmawiał. Uważał, że sny stanowią „gorszy wyraz treści nieświadomości”, ponieważ we śnie istnieje mniejsze napięcie. Czerwona Księga „wiernie rejestruje” wizje, które Jung prywatnie zapisywał w swoich „Czarnych Książkach”, dodając komentarze i malując to, co widział w swych snach na jawie, aby zachęcić czytelników do „zrozumienia psychologicznej natury symbolizmu” i wezwać ich do „nowego sposobu wejrzenia we własne dusze”.

Dzieło jednego z prawdziwych wizjonerów współczesnej historii, Czerwona Księga, stanowi osobliwą pracę, wymykającą się klasyfikacji. Jako badanie tego, co to znaczy być człowiekiem, wykracza poza historię psychoanalizy i podkreśla pozycję Junga wśród rewolucyjnych myślicieli, takich jak Marks, Orwell i oczywiście Freud. Poświęcenie – miłość – z którą powstawała, sprawia, że Czerwona Księga jest dziełem niezwykłym.

„Czym jest to, co czynię?” pyta Jung samego siebie na początku swego „najtrudniejszego eksperymentu”. Odpowiada mu głos. „To jest sztuka”.

Podczas Pierwszej Wojny Światowej Carl Jung podjął szerokie badanie samego siebie, które nazwał „konfrontacją z nieświadomością”. Jego sercem była Czerwona Księga, wielki, iluminowany tom, który stworzył w latach 1914 – 1930, w którym zawarł rdzeń swych późniejszych teorii.

Książka stanowi niezwykłe połączenie kaligrafii i sztuki, iluminowany manuskrypt, który wytrzymuje porównanie z „Księgą z Kells” i z dziełami Williama Blake’a. Ale chociaż Jung uważał Czerwoną Księgę za swoje najważniejsze dzieło, widziała ją zaledwie garstka ludzi. W końcu, prawie 80 lat po jej powstaniu, stała się dostępna w postaci faksymile, opracowanego przez badacza myśli Junga - Sonu Shamdasani. Teraz wreszcie w Polsce!

Polecamy także


Męskie pół świata
Eichelberger Wojciech
Cena katalogowa: 36,90 zł
Nasza cena: 21,35 zł
Status:  24h

Na pokaz
Gilchrist Mary
Cena katalogowa: 34,00 zł
Nasza cena: 24,32 zł
Status:  24h

Nawyk nieodwlekania
SCOTT S.J.
Cena katalogowa: 29,90 zł
Nasza cena: 20,68 zł
Status:  24h

Psychologia nauczania, czyli jak skutecznie prowadzić szkolenia zarządzać grupami i występować przed publicznością
Cena katalogowa: 49,00 zł
Nasza cena: 33,70 zł
Status:  24h

Czarownice
Chollet Mona
Cena katalogowa: 45,00 zł
Nasza cena: 30,36 zł
Status:  24h

100 porad jak wychować szczęśliwą i pewną siebie dziewczynkę
Cena katalogowa: 25,00 zł
Nasza cena: 14,12 zł
Status:  24h

Psychologia zmiany
Skała Marek
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 25,26 zł
Status:  24h

Dlaczego żyjemy
Zabiegała Teresa
Cena katalogowa: 33,50 zł
Nasza cena: 23,29 zł
Status:  24h

Nieosobowe Życie tom 1
Benner Joseph S.
Cena katalogowa: 39,00 zł
Nasza cena: 25,12 zł
Status:  24h

Solitude : In Pursuit of a Singular Life in a Crowded World
Cena katalogowa: 40,95 zł
Nasza cena: 34,99 zł
Status:  24h

Brunatna kołysanka
Malinowska Anna
Cena katalogowa: 39,99 zł
Nasza cena: 26,73 zł
Status:  24h

Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej z płytą DVD
Cena katalogowa: 19,90 zł
Nasza cena: 12,23 zł
Status:  24h