Koszyk

Coaching zespołowy

Praktyczny przewodnik dla liderów, trenerów, konsultantów i nauczycieli
Coaching zespołowy
Producent: Helion
EAN: 9788328364516
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 288
Oprawa: Twarda
Nasza cena:
40,64 zł
Rabat 25,97% zyskujesz 14,26 zł
Status:   24h
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł

Opis produktu


Pierwsza, druga i trzecia pomoc we wspólnej sprawie
Zespół to nie tylko grupa ludzi mających wspólny cel w firmowej rzeczywistości. Zespołem może być także klasa w szkole, grupa wolontariuszy albo rodziców realizujących jakieś zadanie, dla którego trzeba się zjednoczyć i działać razem. A wszędzie tam, gdzie pojawiają się zespoły i wyzwania, jakie przed nimi stają, rodzą się nie tylko dobre pomysły, ale i nieporozumienia. Pozytywna energia, która powinna towarzyszyć wspólnej pracy, to pojawia się, to znika. Podobnie jest z celem ? raz świeci jasno na horyzoncie, raz ginie we mgle pobocznych wątków, bezproduktywnych dyskusji i czasu spędzanego na realizacji celów pośrednich, niekoniecznie prowadzących w dobrą stronę... By uniknąć powszechnego zniechęcenia i rezygnacji, działającym razem ludziom potrzebna jest pomoc, której na imię coaching zespołowy.

Autorzy tej książki to coachowie z wieloletnim doświadczeniem. Za jej pośrednictwem dzielą się wiedzą z zakresu wspierania zespołów w rozwoju, w rozwiązywaniu konfliktów, w kryzysach, ale też w powstawaniu, integrowaniu czy odradzaniu się grupy projektowej. W kolejnych pięciu częściach tego poradnika wprowadzają w temat, krok po kroku prezentują schemat prawidłowo przebiegającego procesu coachingu zespołowego, pokazują modele, techniki i narzędzia, jakimi w swojej pracy posługuje się coach zespołowy, poruszają temat coachingowej superwizji oraz przytaczają konkretne przykłady udanych procesów coachingu zespołowego, jakie sami przeprowadzili.

Wierzymy, że dzielenie się naszymi doświadczeniami [...] może przyczynić się do pozytywnych zmian w kolejnych organizacjach. Obserwujemy, że kluczem do mierzalnych wyników firmowych są przede wszystkim ludzie i tworzone przez nich zespoły, które nigdy dotąd nie stały przed taką ilością wyzwań, jak teraz - globalizacja, nowoczesne technologie, zdalni pracownicy, macierzowa podległość. Wszystko to, zamiast ułatwiać, coraz częściej utrudnia komunikację między członkami zespołów i prowadzi do sytuacji kryzysowych. Coaching zespołowy jest skutecznym narzędziem, które z jednej strony może działać prewencyjnie, z drugiej zaś naprawczo.

ze wstępu

O autorach
Rafał Szewczak - superwizor i trener coachingu, psycholog. Od wielu lat szkoli trenerów i coachów. Jako coach mentor przedsiębiorczości pomaga w rozwoju ich coachingowych i trenerskich biznesów. Specjalizuje się w coachingu zespołów w kryzysie. Jest współzałożycielem Pracowni Coachingu NOVO. Współautor książki Coaching grupowy, autor bloga Rafał Szewczak. Twój nauczyciel coachingu (rafalszewczak.com).

Joanna Grela - psycholog, coach akredytowany przez ICF (International Coach Federation) na poziomie PCC (Professional Certified Coach) i superwizor coachingu. Jako trener działa w biznesie - specjalizuje się w budowaniu zgranych zespołów i wspieraniu liderów tuż po awansie. Jest certyfikowanym konsultantem narzędzia DISC D3™. Stworzyła autorski program rozwojowo-superwizyjny Coach z Perspektywami™. Współautorka książki Coaching grupowy oraz autorka bloga Zmień Perspektywę (joannagrela.pl).

Michał Bloch - psycholog, ma najwyższą akredytację coachingową - Master Certified Coach ICF (MCC). Trener coachów, superwizor coachów zespołowych i grupowych. Mentor freelancerów, certyfikowany coach mentor, pracuje z osobami przygotowującymi się do akredytacji w International Coach Federation. Dyrektor programowy Studium Zawodowego Coacha Biznesu - kursu z ACTP, najwyższą akredytacją nadawaną szkoleniom przez ICF. Jeden z twórców Szkoły Coachingu Zespołowego i Grupowego CCE ICF oraz Studium Zawodowego Trenera Zmiany. Współautor książki Coaching grupowy. Twórca idei wolnego lancera (wolnylancer.pl), propagator rzucania etatu i budowania biznesu na marce osobistej.

18,89 zł Rabat 36.82%
28,38 zł Rabat 36.79%
26,45 zł Rabat 33.7%
31,42 zł Rabat 37.03%
40,95 zł Rabat 8.99%
37,17 zł Rabat 25.52%
29,27 zł Rabat 26.65%
63,05 zł Rabat 20.19%

Polecamy także


Twój mózg w działaniu
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 30,86 zł
Status:  24h

Polityka wynagradzania osób zarządzających w bankach
Cena katalogowa: 49,90 zł
Nasza cena: 49,90 zł
Status:  24h

Sprzedaż, zarządzanie i efektywność osobista w 101 praktycznych przykładach
Cena katalogowa: 54,00 zł
Nasza cena: 21,23 zł
Status:  24h

Jednominutowy menedżer buduje wydajne zespoły
Cena katalogowa: 24,90 zł
Nasza cena: 15,73 zł
Status:  24h

Na skróty
Snow Shane
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 17,66 zł
Status:  24h

Status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego
Cena katalogowa: 54,90 zł
54,90 zł
Status:  24h

Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji zorientowanej procesowo
Cena katalogowa: 69,00 zł
Nasza cena: 58,62 zł
Status:  24h

Pewny start O dorosłości Tacy sami, ale inni Karty pracy / Aktywni społecznie Karty pracy / Aktywni zawodowo Karty pracy
Cena katalogowa: 96,25 zł
Nasza cena: 89,81 zł
Status:  24h

Wszyscy się komunikują niewielu potrafi się porozumieć
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 24,19 zł
Status:  24h

Zarządzanie projektami dla bystrzaków
Cena katalogowa: 39,00 zł
Nasza cena: 27,71 zł
Status:  24h

Spaghetti z ajwarem Translokalna codzienność muzułmanów w Macedonii i we Włoszech
Cena katalogowa: 39,00 zł
Nasza cena: 34,73 zł
Status:  24h

Zdobywanie pracy. Odkryj klucz do sukcesu zawodowego
Cena katalogowa: 37,00 zł
Nasza cena: 14,54 zł
Status:  24h