Koszyk
Budka Suflera. Memu Miastu Na Do Widzenia

Budka Suflera. Memu Miastu Na Do Widzenia

Muzyka-Miasto-Ludzie
Wydawnictwo: Prószyński
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 1
ISBN: 9788381230438
Liczba stron: 768
Oprawa: Twarda
Wymiary: B5
Wersja drukowana Wersja drukowana
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,89 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Paczkomaty InPost od 8,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 9,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Nasza cena:
35,56 zł
Rabat 40,64% zyskujesz 24,34 zł
Status:   1 - 2 dni

Opis produktu


"Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków.

Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Setlista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków. 

Muzyka – to rozdziały, w których jest miejsce nie tylko na analizę konkretnych utworów, ale też na opowieści o wszystkim, co je otaczało: genezie, tekstach, historii płyt, z których pochodzą, ówczesnych trasach koncertowych itd. Jest to próba ukazania fenomenu zespołu, który istniał na scenie przez 45 lat.

Miasto – to fragmenty, które pokazują, że zespół, który osiągnął wielki ogólnopolski sukces, nigdy nie oderwał się od swojej małej ojczyzny, że współtworzył klimat kulturalny Lublina w ostatnim półwieczu.

Ludzie – sfera, w której znajdują się historie dwudziestu najwybitniejszych osób w dziejach zespołu. Intymne portrety żywych ludzi, ukazujące karierę artystyczną bohaterów również z okresów przed-, obok- i po-budkowych, a także ich pasje i życie pozamuzyczne.

Jarosław Sawic – ur. 1976 w Lublinie. Publicysta muzyczny, autor wierszy oraz blisko 100 obszernych tekstów dotyczących rocka, bluesa i jazzu. Analizuje związki muzyki z literaturą (szkice o muzyce w prozie G. G. Marqueza i M. Bułhakowa), opisuje historię muzyki popularnej z odległych kręgów kulturowych (np. Japonii, Izraela i Chile doby Pinocheta), prezentuje zjawiska z pogranicza rocka i muzyki poważnej (artykuły na temat twórczości Johna Zorna i motywów szopenowskich w rocku). Stały współpracownik „Akcentu” i „Lizarda”. Autor esejów zamieszczonych na płytach J. K. Pawluśkiewicza i K. Sadowskiego oraz książki poświęconej życiu i twórczości Bogdana Loebla - "Słucham głosu serca". Publikował również na łamach „Fragile”, "Jazz Forum", „Krytyki Politycznej”, „Midrasza”, „Twojego Bluesa”, "Hybrydy" i "Gazety Wyborczej".

Polecamy także


1968 Czasy nadchodzą nowe
Cena katalogowa: 44,99 zł
Nasza cena: 28,96 zł
Status:  Od ręki

Koabitacja na poziomie gminnym w Polsce
Cena katalogowa: 35,70 zł
Nasza cena: 28,20 zł
Status:  1 - 2 dni

Koreańczycy
Frank Ahrens
Cena katalogowa: 45,89 zł
Nasza cena: 34,14 zł
Status:  1 - 2 dni

Księgi celne Korony z drugiej połowy XVI wieku
Cena katalogowa: 93,00 zł
Nasza cena: 65,41 zł
Status:  1 - 2 dni

Letter from Birmingham Jail
King Martin Luther
Cena katalogowa: 5,00 zł
Nasza cena: 4,06 zł
Status:  1 - 2 dni

Wyspa Węży
Szejnert Małgorzata
Cena katalogowa: 49,90 zł
Nasza cena: 31,94 zł
Status:  Od ręki