Koszyk

Aplikacja kuratorska. Egzamin wstępny na aplikację. Aplikacja. Egzamin kuratorski

Aplikacja kuratorska. Egzamin wstępny na aplikację. Aplikacja. Egzamin kuratorski
Producent: C.H. Beck Wydawnictwo Polska
EAN: 9788381581967
Grupa: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2018
Wydanie: 1
Liczba stron: 250
Oprawa: miekka
Wymiary: B5
99,00 zł
Rabat 0% zyskujesz 0,00 zł
Status:   24h
Koszty dostawy:
Paczka w RUCHu od 9,89 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,89 zł
Paczkomaty InPost od 11,89 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 15,89 zł

Opis produktu


Książka w sposób wieloaspektowy przedstawia aplikację kuratorską, dlatego będzie wsparciem dla osób, które prowadzą nabór i wybierają kandydata do zatrudnienia na stanowisko aplikanta kuratorskiego oraz dla osób, które podejmują decyzje kadrowe dotyczące aplikanta, czy też które organizują i nadzorują przebieg aplikacji. Również aplikant kuratorski znajdzie w niej odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, gdyż zostały w niej omówione uwarunkowania jego stosunku pracy.

Celem publikacji jest też udzielenie pomocy wszystkim tym, którzy zamierzają ubiegać się o stanowisko kuratora zawodowego i w tym celu muszą przystąpić do naboru na to stanowisko.

Publikacja składa się z czterech rozdziałów. Pierwszy z nich został poświęcony przedstawieniu instytucji aplikacji zawodowej i sposobu, w jaki określono zasady przygotowania wybranej osoby do wykonywania zawodu kuratora sądowego. Omówiono w nim także rozwój koncepcji naboru i przygotowania osoby do pracy w charakterze kuratora sądowego w ujęciu historycznym.

Drugi rozdział dotyczy przygotowania i przeprowadzenia naboru na stanowisko aplikanta kuratorskiego. W związku z tym wymieniono w nim i szczegółowo przedstawiono etapy tego procesu: kto może zostać aplikantem, w jakim trybie należy przeprowadzać nabór, złożenia jakich dokumentów można oczekiwać od kandydata na aplikanta kuratorskiego, jak przygotować i przeprowadzić konkurs, jakie są zasady wyboru kandydata do pracy.

Kolejny rozdział został poświęcony zatrudnieniu aplikanta i temu, w jaki sposób należy zorganizować aplikację, aby przebiegała sprawnie i efektywnie. W podrozdziałach omówiono prawa i obowiązki aplikanta oraz role poszczególnych osób, które biorą udział w aplikacji (kurator okręgowy, kierownik zespołu, patron).

Ostatni rozdział dotyczy egzaminu kuratorskiego i trybu ewentualnego zatrudnienia aplikanta na stanowisku kuratora zawodowego. Omówiono w nim sposób zorganizowania i przeprowadzenia egzaminu, który jest uwieńczeniem aplikacji kuratorskiej, a jego wynik świadczy nie tylko o tym, jak aplikant się do niego przygotował, ale też o właściwym (bądź też nie) spełnieniu roli przez osoby uczestniczące w aplikacji, w tym w szczególności przez patrona aplikanta. Przedstawiono też zasady zatrudnienia aplikanta na stanowisku kuratora zawodowego. 
Do publikacji zostały także dołączone załączniki, które stanowią propozycję rozwiązań różnego rodzaju kwestii związanych z naborem na stanowisko aplikanta kuratorskiego, czy też organizacją aplikacji kuratorskiej. Ponadto dołączono aneks, w którym znajdują się pytania testowe łącznie z prawidłowymi odpowiedziami, które były użyte w czasie egzaminów konkursowych na stanowisko aplikanta kuratorskiego w różnych miejscach w Polsce (ponad 1000 pytań).


Polecamy także


Zarys metodyki pracy mediatora w sprawach cywilnych
Cena katalogowa: 119,00 zł
Nasza cena: 112,41 zł
Status:  24h

Prawo karne materialne. Część ogólna i szczególna
Cena katalogowa: 79,00 zł
Nasza cena: 68,74 zł
Status:  24h

Odbiór lokalu mieszkalnego w świetle umowy deweloperskiej
Cena katalogowa: 89,00 zł
Nasza cena: 85,06 zł
Status:  24h

Odpowiedzialność odszkodowawcza banku za wadliwe wypowiedzenie umowy kredytu udzielonego przedsiębiorcy
Cena katalogowa: 199,00 zł
Nasza cena: 176,55 zł
Status:  24h

Postępowanie dowodowe w sprawach o rozwód w procesie cywilnym oraz o stwierdzenie nieważności małżeństwa w procesie kanonicznym („rozwodowym” procesie kościelnym)
Cena katalogowa: 119,00 zł
Nasza cena: 116,91 zł
Status:  24h

Wielkie kodyfikacje cywilne. Historia i współczesność
Cena katalogowa: 68,50 zł
Nasza cena: 25,91 zł
Status:  24h

Podżeganie w polskim prawie karnym. Studium z zakresu teorii i praktyki prawa karnego
Cena katalogowa: 149,00 zł
Nasza cena: 147,51 zł
Status:  24h

Limits of Harmonisation and Convergence. Dissimilarities within Similarities of Polish and German Contract Law
Cena katalogowa: 199,00 zł
Nasza cena: 176,55 zł
Status:  24h

Prawo rodzinne i opiekuńcze
Trybulska-Skoczelas Ewa
Cena katalogowa: 32,00 zł
32,00 zł
Status:  24h

Ku lepszemu prawu - dyskurs nauki i praktyki
Cena katalogowa: 60,00 zł
Nasza cena: 55,24 zł
Status:  24h

Reforma prawa wykroczeń. Tom I
Cena katalogowa: 199,00 zł
Nasza cena: 199,00 zł
Status:  24h

Postępowanie w sprawach o dział spadku. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych i orzeczeń sądowych
Cena katalogowa: 169,00 zł
Nasza cena: 161,53 zł
Status:  24h